SCRH105A-1R0
Signal Transformer
Product No:
SCRH105A-1R0
Description:
FIXED IND 1UH 10A 6 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 15A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 10 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.413" W (10.50mm x 10.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 6mOhm Max
Inductance 1 µH