SCRH105R-820
Signal Transformer
Product No:
SCRH105R-820
Description:
FIXED IND 82UH 1.5A 227 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.201" (5.10mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 227mOhm Max
Inductance 82 µH