SCRH124B-6R8
Signal Transformer
Product No:
SCRH124B-6R8
Description:
FIXED IND 6.8UH 4.8A 30 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.9A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 4.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Inductance 6.8 µH