SCRH127/LD-330
Signal Transformer
Product No:
SCRH127/LD-330
Description:
FIXED IND 33UH 3.67A 53.3MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.9A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.67 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 53.3mOhm Max
Inductance 33 µH