SCRH127B-390
Signal Transformer
Product No:
SCRH127B-390
Description:
FIXED IND 39UH 2.91A 72.9MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.75A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.91 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 72.9mOhm Max
Inductance 39 µH