SCRH4D14R-8R2
Signal Transformer
Product No:
SCRH4D14R-8R2
Description:
FIXED IND 8.2UH 890MA 210MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 610mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 890 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 210mOhm Max
Inductance 8.2 µH