SCRH4D28-6R8
Signal Transformer
Product No:
SCRH4D28-6R8
Description:
FIXED IND 6.8UH 1.87A 108MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.12A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.87 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 108mOhm Max
Inductance 6.8 µH