SCRH5D28-390
Signal Transformer
Product No:
SCRH5D28-390
Description:
FIXED IND 39UH 1.23A 212MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 650mA
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.23 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.244" L x 0.244" W (6.20mm x 6.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 212mOhm Max
Inductance 39 µH