SCRH6D28-7R3
Signal Transformer
Product No:
SCRH6D28-7R3
Description:
FIXED IND 7.3UH 2.1A 54 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.1A
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 54mOhm Max
Inductance 7.3 µH