SCRH8D28-330
Signal Transformer
Product No:
SCRH8D28-330
Description:
FIXED IND 33UH 1.3A 156 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 156mOhm Max
Inductance 33 µH