SCX114-4R7
Signal Transformer
Product No:
SCX114-4R7
Manufacturer:
Signal Transformer
Description:
INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
User Guide
DC Resistance (DCR) - Parallel 41mOhm Max
Operating Temperature -
Tolerance ±20%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.461" L x 0.461" W (11.70mm x 11.70mm)
Product Status Obsolete
Number of Coils 2
DC Resistance (DCR) - Series 161mOhm Max
Inductance - Connected In Series 18.8 µH
Ratings -
Series SCX114
Package / Case Nonstandard
Current Rating - Series 1 A
Current Rating - Parallel 2 A
Mfr Signal Transformer
Height 0.217" (5.50mm)
Package Tape & Reel (TR)
Inductance - Connected In Parallel 4.7 µH