SD25-330-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
SD25-330-R
Description:
FIXED IND 33UH 1.11A 214.9 MOHM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 711mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.11 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 214.9mOhm
Inductance 33 µH