SD3112-150-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
SD3112-150-R
Description:
FIXED IND 15UH 450MA 654MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 440mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.122" L x 0.122" W (3.10mm x 3.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 654mOhm
Inductance 15 µH