SD3114-680-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
SD3114-680-R
Description:
FIXED IND 68UH 239MA 2.62OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 305mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 239 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.122" L x 0.122" W (3.10mm x 3.10mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.62Ohm
Inductance 68 µH