SD3118-471-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
SD3118-471-R
Description:
FIXED IND 470UH 131MA 9.2OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 122mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 131 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.122" L x 0.122" W (3.10mm x 3.10mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 9.2Ohm
Inductance 470 µH