SD3812-221-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
SD3812-221-R
Description:
FIXED IND 220UH 160MA 7.585 OHM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 167mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 160 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 7.585Ohm
Inductance 220 µH