SD3814-100-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
SD3814-100-R
Description:
FIXED IND 10UH 713MA 311MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 851mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 713 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 311mOhm
Inductance 10 µH