SD3814-680-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
SD3814-680-R
Description:
FIXED IND 68UH 285MA 1.951OHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 325mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 285 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.951Ohm
Inductance 68 µH