SD8328-100-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
SD8328-100-R
Description:
FIXED IND 10UH 3.3A 45 MOHM SMD
In Stock : 2542
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.374" L x 0.327" W (9.50mm x 8.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 45mOhm Max
Inductance 10 µH