SDE0805A-390M
Bourns Inc.
Product No:
SDE0805A-390M
Description:
FIXED IND 39UH 1.9A 160 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.5A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.9 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Inductance 39 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 12.6MHz