SDI36-24-U-ST
CUI Inc.
Product No:
SDI36-24-U-ST
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 36W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization -
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Stripped, Tinned Wire Leads
Approval Agency CB Scheme, CSA, EN, FCC, IEC, PSE, UL
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 3.94" L x 1.97" W x 1.30" H (100.0mm x 50.0mm x 33.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.5A
Series SDI36-U (36W)
Power (Watts) 36 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 24V
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC