SDI36-5-U2-P6
CUI Inc.
Product No:
SDI36-5-U2-P6
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 25W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CB Scheme, CSA, EN, FCC, IEC, PSE, UL
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 3.94" L x 1.97" W x 1.30" H (100.0mm x 50.0mm x 33.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 5A
Series SDI36-U (36W)
Power (Watts) 25 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Region Utilized Europe
Cord Length 39.4" (1.00m)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 5V
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC