SDM65-19-U2-P5R
CUI Inc.
Product No:
SDM65-19-U2-P5R
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 65W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CB Scheme, CSA, EN, FCC, IEC, PSE, UL
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 4.69" L x 2.36" W x 1.42" H (119.0mm x 60.0mm x 36.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 3.43A
Series SDM65-U (65W)
Power (Watts) 65 W
No Load Power Consumption 210mW (Max)
Region Utilized Europe
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 19V
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC