SDP2-24-100T
SolaHD
Product No:
SDP2-24-100T
Manufacturer:
SolaHD
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 50W
In Stock : 37
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
DC Voltage - Input (Max) 375V
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.1A
AC Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
DC Voltage - Input (Min) 90V
Efficiency 86%
Mfr SolaHD
Features Adjustable Output, IP20, Universal Input
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Input Type AC or DC
Applications Hazardous Locations, Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cULus, cURus
Voltage - Output 1 24V
Size / Dimension 3.58" L x 1.77" W x 2.95" H (90.9mm x 45.0mm x 74.9mm)
Number of Outputs 1
Series SDP
Power (Watts) 50W