SDR0302-3R9ML
Bourns Inc.
Product No:
SDR0302-3R9ML
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
FIXED IND 3.9UH 1.3A 120MOHM SMD
In Stock : 8845
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.5A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 24 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.110" W (3.00mm x 2.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Inductance 3.9 µH
Series SDR0302
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 50MHz