SDR03EZPD5603
Rohm Semiconductor
Product No:
SDR03EZPD5603
Description:
HIGH ANTI-SURGE THICK FILM CHIP
In Stock : 9025
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 560 kOhms
Series SDR
Power (Watts) 0.3W