SDR10EZPF2000
Rohm Semiconductor
Product No:
SDR10EZPF2000
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package:
0805
Description:
HIGH ANTI-SURGE THICK FILM CHIP
In Stock : 7614
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 200 Ohms
Series SDR
Power (Watts) 0.5W, 1/2W