Home / Resonators / SDR345M000S011
minImg
SDR345M000S011
NextGen Components
Product No:
SDR345M000S011
Manufacturer:
NextGen Components
Description:
345MHz SAW Res. +/-50KHz 6P 3030
User Guide
Frequency Tolerance ±50kHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Series SDR
Type SAW
Package / Case 6-SMD, No Lead
Mfr NextGen Components
Frequency 345 MHz
Height 0.049" (1.25mm)
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 50 Ohms