Home / Resonators / SDR868M350S015
minImg
SDR868M350S015
NextGen Components
Product No:
SDR868M350S015
Manufacturer:
NextGen Components
Description:
868.35MHz SAW Res. +/-200KHz 6P
User Guide
Frequency Tolerance ±200kHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Series SDR
Type SAW
Package / Case 6-SMD, No Lead
Mfr NextGen Components
Frequency 868.35 MHz
Height 0.049" (1.25mm)
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 50 Ohms