SDS130R-472N
API Delevan Inc.
Product No:
SDS130R-472N
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 4.7UH 2.5A 78 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.500" L x 0.398" W (12.70mm x 10.10mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 78mOhm Max
Inductance 4.7 µH