Home / Varistors, MOVs / SDV1005E5R5C700NPTF
minImg
SDV1005E5R5C700NPTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDV1005E5R5C700NPTF
Description:
VARISTOR 14V 10A 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 10 V
Capacitance @ Frequency 70 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 12 V
Varistor Voltage (Max) 14 V
Series SDV
Energy 0.01J
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Maximum AC Volts 4 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 5.5 V
Current - Surge 10 A