SE2609L-R
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
SE2609L-R
Package:
8-QFN (2x2)
Description:
IC AMP 802.11B/G/N 2.4GHZ 8QFN
User Guide
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 260mA
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-QFN (2x2)
Series SiGe
Package / Case 8-VFDFN Exposed Pad
Voltage - Supply 3V ~ 5.5V
Test Frequency 2.4GHz ~ 2.5GHz
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Frequency 2.4GHz ~ 2.5GHz