SF500-301205
CUI Devices
Product No:
SF500-301205
Manufacturer:
CUI Devices
Description:
THERM PAD 30MMX12MM BLUE
User Guide
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature -
Shape Rectangular
Thermal Resistivity -
Color Blue
Backing, Carrier -
Outline 30.00mm x 12.00mm
Material Silicone Elastomer
Thermal Conductivity 3.0W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.0197" (0.500mm)