SFM1000BFKANHWS
Vishay Electro-Films
Product No:
SFM1000BFKANHWS
Manufacturer:
Vishay Electro-Films
Description:
RES SMD 10 OHM 1% 1/4W 0202
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.012" (0.31mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.020" L x 0.020" W (0.50mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 10 Ohms
Series SFM
Power (Watts) 0.25W, 1/4W