SFN08B1003CBQLF7
TT Electronics/BI
Product No:
SFN08B1003CBQLF7
Manufacturer:
TT Electronics/BI
Package:
8-SON (4x4)
Description:
RES ARRAY 7 RES 100K OHM 8DFN
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 7
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-SON (4x4)
Series SFN08B
Power Per Element 100mW
Package / Case 8-DFN Exposed Pad
Resistor Matching Ratio ±0.05%
Mfr TT Electronics/BI
Number of Pins 8
Resistance (Ohms) 100k
Circuit Type Bussed
Package Tape & Reel (TR)
Resistor-Ratio-Drift ±5ppm/°C