SFR01MZPJ115
Rohm Semiconductor
Product No:
SFR01MZPJ115
Description:
RES 1.1M OHM 5% 1/16W 0402
In Stock : 10000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.1 MOhms
Series SFR
Power (Watts) 0.063W, 1/16W