SFR03EZPF9100
Rohm Semiconductor
Product No:
SFR03EZPF9100
Description:
SULFUR TOLERANT CHIP RESISTORS
In Stock : 4985
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 910 Ohms
Series SFR
Power (Watts) 0.1W, 1/10W