Home / Oscillators / SG-51PH 32.0000MC
minImg
SG-51PH 32.0000MC
EPSON
Product No:
SG-51PH 32.0000MC
Manufacturer:
EPSON
Description:
XTAL OSC XO 32.0000MHZ CMOS TH
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 20mA
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 35mA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.780" L x 0.250" W (19.81mm x 6.36mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series SG-51
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 14-DIP, 4 Leads (Full Size)
Voltage - Supply 5V
Output CMOS
Mfr EPSON
Base Resonator Crystal
Frequency 32 MHz