Home / Oscillators / SG-615PH 32.0000MC0:ROHS
minImg
SG-615PH 32.0000MC0:ROHS
EPSON
Product No:
SG-615PH 32.0000MC0:ROHS
Manufacturer:
EPSON
Description:
XTAL OSC XO 32.0000MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 20mA
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 35mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series SG-615
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SOJ, 5.08mm pitch
Voltage - Supply 5V
Output CMOS
Mfr EPSON
Base Resonator Crystal
Frequency 32 MHz