SG060160R-48
Leader Tech Inc.
Product No:
SG060160R-48
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
.060"H X .160" W X 48"L--RECTANG
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Storage/Refrigeration Temperature -
Shape Rectangle
Plating - Thickness -
Material Polyurethane Foam, Nickel-Copper Polyester (NI/CU)
Product Status Active
Series -
Type Fabric Over Foam
Length 4.00' (1.22m)
Shelf Life Start -
Mfr Leader Tech Inc.
Plating -
Height 0.060" (1.52mm)
Shelf Life -
Package Bulk
Attachment Method -
Width 0.160" (4.06mm)