SG73G1JTTD1872C
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
SG73G1JTTD1872C
Description:
RES 18.7K OHM 0.25% 1/3W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings -
Resistance 18.7 kOhms
Series SG73G
Power (Watts) 0.333W, 1/3W