SG73G2ATTD2433C
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
SG73G2ATTD2433C
Package:
0805
Description:
RES 243K OHM 0.25% 1/2W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 243 kOhms
Series SG73G
Power (Watts) 0.5W, 1/2W