SG73G2BTTD1073D
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
SG73G2BTTD1073D
Package:
1206
Description:
RES 107K OHM 0.5% 1/2W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 107 kOhms
Series SG73G
Power (Watts) 0.5W, 1/2W