SG73P1EWTTP2101D
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
SG73P1EWTTP2101D
Description:
RES 2.1K OHM 0.5% 1/4W 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.1 kOhms
Series SG73P
Power (Watts) 0.25W, 1/4W