SG73P1JTTD2400F
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
SG73P1JTTD2400F
Description:
RES 240 OHM 1% 1/3W 0603
In Stock : 11766
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 240 Ohms
Series SG73P
Power (Watts) 0.333W, 1/3W