SG73P2ETTD68R0F
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
SG73P2ETTD68R0F
Description:
RES 68 OHM 1% 3/4W 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 68 Ohms
Series SG73P
Power (Watts) 0.75W, 3/4W