SG73S1JTTD2673F
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
SG73S1JTTD2673F
Description:
RES 267K OHM 1% 1/5W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 267 kOhms
Series SG73S
Power (Watts) 0.2W, 1/5W