SG73S1JTTD475J
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
SG73S1JTTD475J
Description:
RES 4.7M OHM 5% 1/5W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 4.7 MOhms
Series SG73S
Power (Watts) 0.2W, 1/5W