SG73S2ATTD1210F
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
SG73S2ATTD1210F
Description:
RES 121 OHM 1% 1/4W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 121 Ohms
Series SG73S
Power (Watts) 0.25W, 1/4W