SG73S2BTTD3480D
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
SG73S2BTTD3480D
Description:
RES 348 OHM 0.5% 1/3W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 348 Ohms
Series SG73S
Power (Watts) 0.333W, 1/3W